HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI
Birliğimiz bozmaya kimsenin gücü yetmez

Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, Çevik Kuvvet Polisini taşıyan servis aracına yönelik düzenlenen  terör saldırısını sert bir dille kınadı. Terörün dili, dini, ırkı, rengi olmadığına dikkati çeken Başkan Sözütek, "Ülkemizin huzuru, milletimizin birlik ve dirliği için gece gündüz demeden görev yapan emniyet güçlerimize yönelik gerçekleştirilen kalleş saldırı hepimizi derinden üzmüştür. Hain saldırıyı gerçekleştiren eli kanlı terör örgütünü ve işbirlikçilerini lanetliyorum" dedi.

Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Minibüsçüler Odası Başkanı Nihat Sözütek, Adana`nın Yüreğir ilçesi Kozan Yolu üzerinde Çevik Kuvvet Polislerini taşıyan servis otobüsüne yönelik düzenlenen, 1 polis ve 4 sivil vatandaşın yaralandığı bombalı saldırı ile ilgili kınama mesajı yayınladı. Saldırıda yaralanan polis ve sivil vatandaşlara acil şifalar dileyen Başkan Sözütek, "Emniyet güçlerimizi hedef alarak bu kalleş saldırıyı gerçekleştiren insanlıktan nasibini almamış terör maşalarının milli birliğimizi ve beraberliğimizi bozmaya dün olduğu gibi bugün de güçleri yetmeyecektir? dedi.

Başkan Sözütek, "Asker ve polisimizin, terör örgütleri ile mücadelesi kararlılıkla sürerken, çevik kuvvet polisinin servis aracını hedef alan bu hain saldırıyı nefretle kınıyor, terörü ve onu besleyen işbirlikçilerini lanetliyorum. Bu insanlık dışı saldırı, terörün acımasız yüzünü bir kez daha göstermiştir. Emniyet güçlerimizin kararlı mücadelesi ile köşeye sıkışan eli kanlı teröristler ve hain işbirlikçileri böyle kalleşçe saldırılarla ülkemizin huzurunu, birlik ve beraberliğini hedef almaktadır. Ancak, bu hain saldırıları gerçekleştiren, topraklarımızın bütünlüğüne kastı olan teröristler ve arkasındaki güçler bilmelilerdir ki ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar alçak emellerine hiçbir zaman ulaşamayacaklardır. Devletimizin terörle mücadelesi kararlılıkla devam edecektir. Aziz milletimiz de, ülkemizin birliğine kastedenlerin karşısında bir set gibi durarak, kirli oyunlarını daima bozacaktır. Millet olarak inanıyoruz ki; bu alçak saldırının sorumluları  en kısa zamanda yakalanarak hak ettikleri cezaya çarptırılacaktır. Terörü ve terörden medet umanları bir kez daha lanetliyor, kınıyorum. Emniyet Teşkilatımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, saldırıda yaralanan polis memurumuza ve vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.? ifadelerini kullandı.