Ceyhan'da Kent Meydanı hazırlıkları sürüyor

Çukurova Gençlik Meclisi’nde yeni dönem başladı

Seyhan’dan “kadın” ve “çocuk” duyarlılığı

Belediye kreşindeki çocukların kardan adam keyfi

Başkan Avcı’dan 10 Ocak mesajı!

Bilal Uludağ'dan 10 Ocak kutlaması

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmalıyız

Yerelden ulusala uzanan başarı öyküsü

Gamze Cevher Mimarlık, sektöre kendi tarzıyla giriş yaptı

M1 Adana Alışveriş Merkezi Adanalılara farkındalık yarattı.

5 Ocak Rotary Meslek Hizmet Ödülü Soğukkanlı'ya

Yaşar önce ağaç dikti, sonra ödülünü aldı

M1'de Yeniyıl

Ozan Doğulu 'Adana'ya gidek mi' dedi

Başkan Kocaispir'den destek

ATDSK’da okullararası tenis turnuvası

Maraton Başarı Ödülleri’nde 13 İsim Plaketlerini Törenle Aldı

ATDSK’da 3’üncü Keskin dönemi

Seyhanlı hentbolcular’da hedef galibiyet

Canberk Dilaver:"Gerekirse tekmeye kafa uzatacağız"

Başkan Akay’dan amatör spora büyük destek

"Çiftçilerimiz dört gözle zararın karşılanmasını bekliyor"

‘Yerliyiz, Milliyiz, Gururluyuz’

Vejetaryen beslenmede bakliyatın yıldızı parlıyor

ATB’de ki Buğday Satışında Rekor Fiyat

Çiftçinin dramı, Meclis'i sarstı

ATB Başkanı Bilgiç, “Tarımın başkenti Adanalı üreticilerimiz cesurdur”

İŞKAD Kadın Girişimci Ödülleri sahiplerini buldu

Siyaset Akademisi başlıyor

AK Parti Adana İl Yönetimi belirlendi

Eskişehir’den Akay’a ziyaret

Ayhan Barut'tan emekliler için yasa teklifi

MHP'den AK Parti'ye 'Hayırlı Olsun' Ziyareti

AKKAŞ’TAN 85. YIL MESAJI

AK Parti bir Vefa Hareketidir

Oyun oynama bozukluğu gençleri tehdit ediyor

Yerelden ulusala uzanan başarı öyküsü

Gamze Cevher Mimarlık, sektöre kendi tarzıyla giriş yaptı

Gamze Cevher Mimarlık Ofisi’nin açılış kokteyli kalabalık bir davetli topluluğunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Başkan Kocaispir'den destek

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir voleybolda Adana İl birincisi olan Şehit Muharrem Erdoğan Ortaokulu kız ve erkek takımlarını belediyede ağırladı.

M1 Adana Alışveriş Merkezi Adanalılara farkındalık yarattı.

M1 Adana Avm ev sahipliği yapmış olduğu etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

Ceyhan'da Kent Meydanı hazırlıkları sürüyor

Ceyhan’ın merkezine Zeydan Karalar Bilim Kültür ve Sanat Merkezi’nin de içinde bulunduğu Kent Meydanı projesi yapılıyor.

Çukurova Gençlik Meclisi’nde yeni dönem başladı

Çukurova Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yapılan olağan genel kurulunda yeni başkanı ve yürütme kurulu üyeleri belirlendi.

ATDSK’da okullararası tenis turnuvası

Adana’da 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı, liselerin katıldığı Gençler Tenis İl Birinciliği Müsabakaları yapıldı.

Akay’dan Bölge Muhtarlar Toplantısı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Beş ocak Mahalle Muhtarlığında gerçekleşen bölge Muhtarlar toplantısında planlı ve programlı çalışmanın zaman ve kaynak israfını önleyeceğini söyledi.

Hava Kirliliği için “Hassasiyet” çağrısı

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, kentte yaşatılan her türlü kirliğin bir diğerini tetiklediğini ifade ederek, Hava Kirliliği konusunda hassasiyetin artırılması çağrısında bulundu.

Büyükşehir’den unutulmaz konser

Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nün konseri konuklara unutulmaz bir gece yaşattı.

Seyhan’dan “kadın” ve “çocuk” duyarlılığı

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, son dönemde artış gösteren kadına yönelik şiddet ve çocuk istismarı konusunda duyarlılık gösterdi

Belediye kreşindeki çocukların kardan adam keyfi

Adana Büyükşehir Belediyesi Gündüz Bakım Evi’nde eğitim gören, 3-6 yaş arasındaki çocuklar, Adana’nın göbeğinde kardan adam yapmanın keyfini yaşadı. Toroslardan getirilen bir kamyon dolusu kar ile oynayan çocuklar, karne heyecanı da yaşayarak yarı yıl t

Prof. Dr. Hilal, “Şiddet her alanda kol geziyor”

Türk Tabipleri Birliği (TTB)’ne bağlı tüm odalarda eş zamanlı düzenlenen basın açıklamasını kurumlar adına Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Ahmet Hilal okudu.

Maraton Başarı Ödülleri’nde 13 İsim Plaketlerini Törenle Aldı

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi tarafından düzenlenen ‘Maraton Ödülleri Basın Yarışması’nda dereceye giren isimlere plaketleri düzenlenen törenle verildi.


Nilay Foto


Yeni Bir On Yılın Kararlarını Alma Zamanı


 

     Hayatımız bir gemi ve bu geminin dümeninde biz varız. Verdiğimiz kararlar ile yolculuğumuzun hangi yönde ve nasıl ilerleyeceğine bizler karar vermekteyiz. Karar verme süreçleri bazen çok anlık olmakta, bazen sürece yayılabilmektedir. Ancak her iki durumda da karar verecek ve bu kararın sonuçları ile yüzleşecek ilk kişi bizleriz.

      Bir karar verme görevi ile karşı karşıya kaldığımız zaman, sezgimiz ve durum hakkındaki duygularımız bizi büyük ölçüde etkileyecektir. Çevremizdeki pek çok insan geçmişe yönelik verdiği kararlardan yakınmakta ve “keşke” içeren ifadeler kullanmaktadır.

      Bu aldığımız kararlarımızın hepsi gerçekten bize ait midir? Belki pişman olduğumuz birçok kararı küçükken almış olabilir, belki de önceki nesillerden gen aktarımı ile de almış olabiliriz. Bazen kararlarımızı travmatik bir olay sonucunda almış olabileceğimiz gibi basit bir olay sonucu da almış olabiliriz. Farkında olarak ya da olmayarak (bazen, farkında değilmiş gibi davranarak, bazen de etki altında)karar veriyoruz.

     Yaşadığımız duygularımızın karar vermemiz   için bizi nasıl yönlendirdiğinin farkında mıyız?

    Görüyoruz ki, birçok kez fark etmeden kararlar veriyoruz. Sihirli kelime “duygu” .Hangi duyguyu yaşamak veya yaşamamak için karar veriyoruz. Karar verirken yaşadığımız hangi duyguyu hissetmemek adına nelerden vaz geçerek, kendimizi hangi duyguya hapsolmuş hissediyoruz. Aslında bunu bilinç altımız bizi korumak için yapar. Çünkü duygularımız bizim için büyük bir dokunulmazlığa sahip. Ve bu duygularımız kararlarımızı, kararlarımız da hayatımızı belirler. Verdiğimiz her kararın duygusunun aslında geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı olduğunu fark etmemiz gerekir. Çünkü burası bizim realitemizin referans noktasıdır. Bu realiteyi fark etmek için öncelikle ‘ kendi hikayemizi’ keşfetmemiz gerekir. Ve daha sonrasında duygularımızı tanımlamalı ve bunları mantık duygusuyla bir araya getirerek  kararlarımızı vermeliyiz. Mantıklı ve akılcı düşünen tarafımızla, duygularımız arasında dengeli ve uygun bir bağlantı kurduğumuzda hayatımızdaki en ufak kararlarda bile daha doğru adımlar atabiliriz. Mantığı anlam duygusuyla birleştirerek karar vermek bize her zaman zor dönemeçlerde ışık tutacak bir rehber olabilir. Duygularımızın doğurduğu düşünceyi bilgi ve tecrübemizle yoğurup mantığımızla özümsedikten sonra karar verirsek hayatımızın her alanı kolaylaşır.

     Unutmayalım ki hayatı nasıl yaşayacağımızı, her an aldığımız kararlar belirliyor. Koskoca bir yılı bitirirken ve yeni bir on yıla ilerlerken; işlemeyen, bize hizmet etmeyenleri bu yılda bırakmalı ve yeni bir yıl için yeni başlangıçlara karar verip, adım atmalıyız! Eski yıl ile yeni yılın arasındaki son geçiş olan ‘Aralık’ ayında kalbimizin ve zihnimizin dengede olduğu ve gerçekçi bakış açısına sahip olarak aldığımız tüm kararlar, güzelliklere kapı açsın.Ali DEMİR
4.12.2019 18:59:01
Nilay Hanım'ın istikrarlı bir anlayışı ve aile yaşantısı var muhtemelen iyi bir ailede yetişmiş kaliteli bir insan kısa süreliğine tanımama rağmen takdir ettiğim ve takip ettiğim bir kişilik başarılarının devamını diliyorum sağlıklı mutlu huzurlu nice onlarca yıl diliyorum