Maske ve eldivenler Yüreğir Belediyesi'nden

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger "Berat Kandili kurtuluşa vesile olsun"

Karataş Belediyesi Tarım İşçilerini unutmadı.

Duyun artık medyanın sesini!

Fatih Mehmet Kocaispir, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bilal Uludağ'dan kandil mesajı

Güney Rotary çeyrek asrı geride bıraktı

Denetimli serbestlik yükümlüleri, Portakal Çiçeği Karnavalı hazırlıklarına destek olacak.

Necati Güler ve Adnan Kaplan'a meslek hizmet ödülü

Yerelden ulusala uzanan başarı öyküsü

Gamze Cevher Mimarlık, sektöre kendi tarzıyla giriş yaptı

M1 Adana Alışveriş Merkezi Adanalılara farkındalık yarattı.

5 Ocak Rotary Meslek Hizmet Ödülü Soğukkanlı'ya

Akdo sporu desteklemeye devam edecek

Adana’yı Kano yarışları heyecanı sardı

Adanaspor'da derbi hazırlıkları sürüyor

Başkan Kocaispir'den destek

ATDSK’da okullararası tenis turnuvası

Maraton Başarı Ödülleri’nde 13 İsim Plaketlerini Törenle Aldı

ATDSK’da 3’üncü Keskin dönemi

Ertelenen kredilere ek faiz uygulanmamalı

"Çiftçilerimiz dört gözle zararın karşılanmasını bekliyor"

‘Yerliyiz, Milliyiz, Gururluyuz’

Vejetaryen beslenmede bakliyatın yıldızı parlıyor

ATB’de ki Buğday Satışında Rekor Fiyat

Çiftçinin dramı, Meclis'i sarstı

ATB Başkanı Bilgiç, “Tarımın başkenti Adanalı üreticilerimiz cesurdur”

Tarımın aksaması, corona kadar tehlikeli

Ekmek bedava olsun

Ceyhan'da Hülya Erdem başkanlık seçiminden galip çıktı

"Hiç kimse meclis üyelerinin iradesine ipotek koyamaz"

Siyaset Akademisi'nde, Adana Türkiye ikincisi oldu

Akay, Parlamenterler Birliği üyeleriyle

Siyaset Akademisi başlıyor

İnternetten spor, tiyatro ve eğitim

Seyhan Belediyesi, COVİD-19 salgını nedeniyle hizmetlerini “Halk sağlığı” öncelikli olarak sürdürürken, internet üzerinden Spor eğitimi, Tiyatro gösterimleri ve Çocuklar için eğitim videolarıyla EVDEKAL çağrılarına destek oluyor.

Maske ve eldivenler Yüreğir Belediyesi'nden

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla maske satışının yasaklanması ve pazar yerleri ile toplu mekânlarda maske takılmasının zorunlu hale getirilmesinin ardından Yüreğir Belediyesi ilçede bulunan tüm pazarlarda vatandaşlara maske dağıttı.

ÇMO’dan “Çevre” ve “Atık” uyarısı

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, COVID-19 salgını nedeniyle Çevresel önlemler ve atıkların oluşturabileceği riskler konusunda bilgi paylaşımı yaptı.

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Erdem  mesajında  kandillerin birlik, beraberlik ve kardeşlik için eşsiz bir fırsat olduğunu belirterek  Berat Kandili’nin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Adana ESOB Başkanı Niyazi Göger "Berat Kandili kurtuluşa vesile olsun"

Başkan Göger, "Kandiller; ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır" dedi.

Karataş Belediyesi Tarım İşçilerini unutmadı.

Karataş Belediyesince Çukurova’nın bereketli topraklarının işleyen elleri, tarım işçilerinin yaşam alanları,  Corona Virüse karşı dezenfekte edilerek ve bilgilendirme çalışmaları gerçekleştiriyor.

Tarımın aksaması, corona kadar tehlikeli

Tarım bölgesi Adana’dan, corona virüsüyle mücadele döneminde önemli bir uyarı geldi.

Duyun artık medyanın sesini!

CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, meclise sunduğu 3 ayrı önergede son yıllarda ekonomik darboğaza sürüklenen medyanın bu kez Covid-19 salgını nedeniyle bitme noktasına geldiğini vurguladı

Fatih Mehmet Kocaispir, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Kocaispir mesajında duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

Bilal Uludağ'dan kandil mesajı

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Berat Kandili vesilesiyle yayınladığı mesajında, “Mübarek gün ve gecelerin, kendimizi bir kez daha gözden geçirmek, manevi sorumluluklarımızı hatırlamak bakımından bir fırsat olarak düşünülmesi gerekmektedir” dedi

AF VE MAĞFİRET MÜJDECİSİ? BERAAT KANDİLİ

ASKON Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Çalışkan mesajında şunları söyledi:

Ekmek bedava olsun

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, pandemi süresince ekmeğin vatandaşa bedava dağıtılmasını istedi.

Ceyhan'da Hülya Erdem başkanlık seçiminden galip çıktı

Ceyhan Belediye Meclisi'nde yapılan seçimin galibi 18'e 13 oy farkla Millet İttifakı'nın adayı Hülya Erdem seçimi kazandı.

Koronavirüs günlerinde ÇGC vefası

65 yaş üzerindeki tüm üyelerini tek tek arayan Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, duayen meslektaşlarına moral verdi.

Başkan Zeydan Karalar, suya indirim ve nakdi yardım müjdesi verdi

Adana Büyükşehir Belediyesi, koronavirüsle savaşta güncellenen ihtiyaçlara göre plan yapıyor, strateji değiştiriyor.


Nilay Foto


Yeni Bir On Yılın Kararlarını Alma Zamanı


 

     Hayatımız bir gemi ve bu geminin dümeninde biz varız. Verdiğimiz kararlar ile yolculuğumuzun hangi yönde ve nasıl ilerleyeceğine bizler karar vermekteyiz. Karar verme süreçleri bazen çok anlık olmakta, bazen sürece yayılabilmektedir. Ancak her iki durumda da karar verecek ve bu kararın sonuçları ile yüzleşecek ilk kişi bizleriz.

      Bir karar verme görevi ile karşı karşıya kaldığımız zaman, sezgimiz ve durum hakkındaki duygularımız bizi büyük ölçüde etkileyecektir. Çevremizdeki pek çok insan geçmişe yönelik verdiği kararlardan yakınmakta ve “keşke” içeren ifadeler kullanmaktadır.

      Bu aldığımız kararlarımızın hepsi gerçekten bize ait midir? Belki pişman olduğumuz birçok kararı küçükken almış olabilir, belki de önceki nesillerden gen aktarımı ile de almış olabiliriz. Bazen kararlarımızı travmatik bir olay sonucunda almış olabileceğimiz gibi basit bir olay sonucu da almış olabiliriz. Farkında olarak ya da olmayarak (bazen, farkında değilmiş gibi davranarak, bazen de etki altında)karar veriyoruz.

     Yaşadığımız duygularımızın karar vermemiz   için bizi nasıl yönlendirdiğinin farkında mıyız?

    Görüyoruz ki, birçok kez fark etmeden kararlar veriyoruz. Sihirli kelime “duygu” .Hangi duyguyu yaşamak veya yaşamamak için karar veriyoruz. Karar verirken yaşadığımız hangi duyguyu hissetmemek adına nelerden vaz geçerek, kendimizi hangi duyguya hapsolmuş hissediyoruz. Aslında bunu bilinç altımız bizi korumak için yapar. Çünkü duygularımız bizim için büyük bir dokunulmazlığa sahip. Ve bu duygularımız kararlarımızı, kararlarımız da hayatımızı belirler. Verdiğimiz her kararın duygusunun aslında geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı olduğunu fark etmemiz gerekir. Çünkü burası bizim realitemizin referans noktasıdır. Bu realiteyi fark etmek için öncelikle ‘ kendi hikayemizi’ keşfetmemiz gerekir. Ve daha sonrasında duygularımızı tanımlamalı ve bunları mantık duygusuyla bir araya getirerek  kararlarımızı vermeliyiz. Mantıklı ve akılcı düşünen tarafımızla, duygularımız arasında dengeli ve uygun bir bağlantı kurduğumuzda hayatımızdaki en ufak kararlarda bile daha doğru adımlar atabiliriz. Mantığı anlam duygusuyla birleştirerek karar vermek bize her zaman zor dönemeçlerde ışık tutacak bir rehber olabilir. Duygularımızın doğurduğu düşünceyi bilgi ve tecrübemizle yoğurup mantığımızla özümsedikten sonra karar verirsek hayatımızın her alanı kolaylaşır.

     Unutmayalım ki hayatı nasıl yaşayacağımızı, her an aldığımız kararlar belirliyor. Koskoca bir yılı bitirirken ve yeni bir on yıla ilerlerken; işlemeyen, bize hizmet etmeyenleri bu yılda bırakmalı ve yeni bir yıl için yeni başlangıçlara karar verip, adım atmalıyız! Eski yıl ile yeni yılın arasındaki son geçiş olan ‘Aralık’ ayında kalbimizin ve zihnimizin dengede olduğu ve gerçekçi bakış açısına sahip olarak aldığımız tüm kararlar, güzelliklere kapı açsın.Ali DEMİR
4.12.2019 18:59:01
Nilay Hanım'ın istikrarlı bir anlayışı ve aile yaşantısı var muhtemelen iyi bir ailede yetişmiş kaliteli bir insan kısa süreliğine tanımama rağmen takdir ettiğim ve takip ettiğim bir kişilik başarılarının devamını diliyorum sağlıklı mutlu huzurlu nice onlarca yıl diliyorum